سئو چیست

سئو چیست؟ 

سئو از عبارت انگلیسی Search Engine Optimization گرفته شده است . در واقع سئو یعنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو. اگر می خواهید بدانید سئو چیست و اطلاعات بیشتری در خصوص راهکارهای بهبود رتبه سایت و قرار گرفتن در نتایج برتر گوگل را بدست آورید، پیشنهاد می کنم این نوشتار را تا انتها دنبال کنید.

سئو چیست

سئو سایت به چه معناست؟

در واقع سئو ، روش هایی است که به تعیین استراتژی های جذب مخاطب یک سایت می پردازد. شخصی که برای رسیدن سایت به رتبه بالا در صفحه نتایج جستجو می پردازد را سئو کار می گوییم. اما هستند افرادی که به روش های غیر اخلاقی رتبه سایت شما را در کمترین زمان به بهترین جایگاه در نتایج جست و جو می رسانند. کسی که با فریب گوگل بخواهد به چنین نتایجی برسد یک کلاهبردار است نه یک سئو کار.
سئو یک فرایند ساده ای نیست که به راحتی پیاده سازی شود چرا که نیاز به دانش و تخصص بالا به همراه صبر فراوان است. علاوه بر این هر از چند گاهی فاکتورهای الگوریتم های گوگل تغییر می کند و یک سئو کار حرفه ای باید همیشه اطلاعات سئو خود را بروز نگه دارد تا بتواند از رقبا پیشی بگیرد.
هرچه ارتباط بین کلمات کلیدی و صفحات سایت بیشتر باشد سایت، سئو بهتری دارد. در واقع سئو سایت از طریق افزایش رتبه یک سایت در موتور های جستجو منجر به برند سازی و فروش بهتر محصولات سایت می‌شود.
خلاصه بگویم با بهبود و بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو رتبه بهتری از گوگل بدست خواهید اورد که باعث افزایش میزان بازدید سایت می شود . در نهایت اعتماد مخاطب نسبت به محتوای آن بیشتر می شود. و باعث افزایش فروش می شود.. به همین دلیل است که رقابت زیادی برای کسب رتبه برتر موتورهای جستجو در حوزه های مختلف وجود دارد.

اهداف سئو چیست؟

بطور کلی می توان هدف از سئو را به موارد زیر خلاصه نمود:

سئوی سایت در بازدید وب سایت تاثیر چشمگیری دارد.
سئو سایت باعث ایجاد برند می شود.
افزایش ترافیک سایت با سئو امکان پذیر است.
سئو باعث ارتقای رتبه سایت در صفحه نتایج موتور جستجو می شود.
افزایش فروش محصولات یکی از اثر بخشی های سئو است.
بهترین ابزار برای تبلیغات، تولیدمحتوای باکیفیت سئو شده است.

نویسنده

adine

ترک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *